.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

1"Gozba za vrane"(IV) Empty "Gozba za vrane"(IV) Ned Avg 14, 2011 10:48 am

Nissa Nissa

Nissa Nissa
"Gozba za vrane"(IV) 390v

I deo.

Sve izgleda previše dobro da bi bilo istinito. Posle ogorčenih borbi i podmuklih izdajstava, sile koje su podelile zemlju iscrpene su pristale na nelagodno primirje. Ili se bar tako čini. Posle smrti čudovišnog kralja Džofrija, Sersei vlada kao namesnica u Kraljevoj luci. Odlazak Roba Starka slomio je kičmu severnjačkoj buni, a njegova braća i sestre razbacani su po čitavom kraljevstvu, poput semenja na vetru. Rat koji je dugo i mahnito buktao, napokon je zgasnuo.

Međutim, kao i posle svake divovske borbe, neće proći dugo pre nego što preživeli, odmetnici, razbojnici i lešinari počnu da se okupljaju i otimaju oko kostiju mrtvih. Dok se ljudske vrane skupljaju na zgarištima Sedam kraljevstava, kuju se smele nove zavere i opasna nova savezništva, dok neka poznata i neka sasvim nova lica izranjaju iz zlokobnog sutona prošlih bojeva.

To je vreme kada mudri i ambiciozni, podmukli i snažni otkrivaju veštine, moći i magiju da prežive u surovim i užasnim vremenima koja ih čekaju. Vreme je to da se plemići i kmetovi, vojnici i čarobnjaci, ubice i mudraci ujedine i na kocku stave svoje sudbine… i svoje živote. Jer na gozbi za vrane, mnogi su gosti – ali će retki preživeti.

"Gozba za vrane"(IV) 420v

II deo.

Gvozdenim ostrvima vlada novi kralj, luđi i strašniji nego što je iko mogao i da zamisli. Nezasita morska neman sve više pruža svoje pipke ka obalama Sedam kraljevstava... Vitez sa zlatnom rukom krenuo je na put ka poslednjem zamku iznad koga se vijori barjak kralja na severu. Na tom putu otkriva mračne istine i bori se sa zlodusima sopstvene prošlosti.


Za to vreme, dok zemljom haraju odmetničke družine, dvor u Kraljevoj luci tone sve dublje u vrtlog izdajstava i spletki. A niko od igrača i ne sluti da je u igru prestola stupila nova, nepredvidljiva i neobuzdana sila, koja preti da poremeti i najpažljivije pripremljene planove...


Gozba za vrane je u punom jeku.

2"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Ned Sep 04, 2011 3:09 am

FreeNightFalls

FreeNightFalls
Plasila sam se da ce knjiga da me smori, jer sam citala reviews da se ljudima manje dopala od prethodnih. Zadovoljna sam da kazem da mi se dopala :D Ljude koje je smorila njima mozda ne odgovaraju likovi koji su tu najvise opisivani, Martin je stavio akcenat na Kraljevu luku i Lanistere, sto je logicno, nekako je morao da podeli, zato nas Deni, Dzon i Tirion cekaju u 5. knjizi, koja je kako sam cula, obimnija :)
Knjiga je super i posebno mi se svidja kako je psiholoski prodro u Sersei i Dzejmija, on je jedan od mojih novih omiljenih likova :D nacin na koji je njegov karakter sazreo i promenio se, svaka cast Martine!

3"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Ned Sep 04, 2011 3:21 am

Noldor

Noldor
I ja sam strepio od istog ,ali me je Martin prijatno iznenadio :D
Inace,iako je ova knjiga sa Plesom trebala da stane u jednu celinu,ipak su razdvojene,a meni rece drugarica da je peti deo mnogo bolji,a da pritom nema ubijanja likova,a ima dosta neocekivanih dogadjaja i obrta.

https://www.youtube.com/user/SnafuWarrior

4"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Pet Sep 09, 2011 9:47 am

DžejmiLanister

DžejmiLanister
Serseina poglavlja su malo smorila, ali tu baš u tančine saznajemo o njoj. Dosta je smorio sa Dornom. O Džejmiju nije bilo baš puno, očekivao sam više..

Knjiga je tu na nivou Igre Prestola.

5"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Pet Sep 09, 2011 12:03 pm

FreeNightFalls

FreeNightFalls
Vi koji ste citali, vezano za Sersei : )
Spojler:

6"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Pet Sep 09, 2011 12:09 pm

DžejmiLanister

DžejmiLanister
Spojler:

7"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Pet Sep 09, 2011 12:14 pm

FreeNightFalls

FreeNightFalls
Spojler:

8"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Pet Sep 09, 2011 10:49 pm

Noldor

Noldor
Mirsela ne predstavlja pretnju sve dok je Princ od Dorne ziv ,jer on nece dozvoliti da nju stave na presto,da ne bi doslo do rata.

https://www.youtube.com/user/SnafuWarrior

9"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Pet Sep 09, 2011 11:09 pm

DžejmiLanister

DžejmiLanister
Spojler:

Takođe, to može biti i Sansa,za sobom će ako diplomatski pobede u ratu sa onim kućama, imati sve kuće odane Erinu, dok je Kraljeva luka u opštem rasulu...

10"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Pet Sep 09, 2011 11:16 pm

Noldor

Noldor
goddamn,zasto uvek otvaram spoilere

aj ako su informacije iz Plesa,stavite bar V ispred spoilera ,da znam da ne otvaram,dete mu bogovo :D

https://www.youtube.com/user/SnafuWarrior

11"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Sub Sep 10, 2011 12:51 am

Lord M.

Lord M.
Gozba me je smorila zato sto je radnja spora. Mislio sam da ce da ubrza u Plesu ali ne. Previse je Martin razvukao i mogao je Gozbu i Ples da stavi u jednu knjigu. Toga je vjerovatno i on svjestan. Pomalo me podsjeca na Williamsa sa ovim otezanjem radnje.

12"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Sub Sep 10, 2011 2:48 am

FreeNightFalls

FreeNightFalls
@DžejmiLanister sada te zvanicno ne podnosim, sigurna sam da ti nisi citao Ples i da neko krene da ti spoiluje da ne bi bas bio srecan, presla bih preko ovoga da ti je prvi put, ali nije, jel to radis namerno? Jel tako spoilujes i na onom drugom forumu?Ima i ovde nekih koji bi uzivali u knjizi.

13"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Sub Sep 10, 2011 2:59 am

Lord M.

Lord M.
Sumnjam da je to namjerno uradio. Mi smo većinom pročitali sve knjige odavno pa smo izgubili osjećaj da nekom spojlujemo.

14"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Sub Sep 10, 2011 3:04 am

FreeNightFalls

FreeNightFalls
^ jel ti vidis naslov ovog thread-a? Kada neko ne postavi ispred spojlera o cemu se radi, drugi ce da pretpostavi da se nastavlja diskusija ili da se u spojleru nalazi nesto vezano za OVU TEMU.
Vi sebe nazivate clanovima/moderatorima 'ozbiljnijeg' foruma, a ne znate ovako nesto jednostavno? Osim ako to ne radite namerno, jer je ioanko vase ponasanje na pocetku bilo neuljudno i trollovsko.

Posto ste takvi ogromni zaljudjenici knjiga, da li vi volite kada vam neko spoiluje, ovako 'nenamerno' unapred?

15"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Sub Sep 10, 2011 3:14 am

Lord M.

Lord M.
ooo, uspori malo. Voljela to ili ne običnim googlanjem ces naići na spojler. To je neizbježno. On nije odao neki veliki dogadjaj ili slično. Btw većina spoilera koje je stavlja nisu ni tačna ;) zato se opusti. I ako je već tema o Gozbi, očekuj jbn spojlere. Šta misliš o čemu će raspravljati ovdje? O dešavanjima iz Oluje Mačeva? :)

16"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Sub Sep 10, 2011 3:18 am

Witcher

Witcher
@ Freenightfalls Spoiler tagovi su korisceni da li ih je neko otvarao nije odgovornost onog koji je postovo, da nije stavio spoiler tagove imala bi puno pravo da ga optuzis

17"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Sub Sep 10, 2011 3:20 am

FreeNightFalls

FreeNightFalls
a kako ja da znam da li su tacna ili nisu?:P I ne, googlanjem ne mogu doci do spojlera osim ako sama to ne zelim.
I slazem se da posto je sledeca knjiga Ples, da mora doci do spojlera, ali ovako ---> PSZ / ADWD spojler!
Spojler:

@Witcher procitaj #14 post i onda razmisli ponovo.

18"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Sub Sep 10, 2011 3:28 am

DžejmiLanister

DžejmiLanister
Nisam pročitao Ples do kraja, ostalo mi je još nekoliko poglavlja. Ali većinu spoilera i radnju znam pa se ne žalim. Spoilujte slobodno. I mojne da vređaš nas i naš forum kada nisi na njemu, tamo smo spoilovali u temama o određenoj knjizi/događaju pošto je to logično.

Ako vidiš da piše SPOILER,tu spoiler. Ti ako nećeš da saznaš ne otvaraj.

Aj da si admin pa da nešto pričaš.


19"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Sub Sep 10, 2011 3:30 am

Lord M.

Lord M.
valjda ne može da odoli iskušenju a da ne klikne na spoiler lol
Ja sam još prije 2 mjeseca saznao za sve važne dog u plesu ali mi to ne smeta

20"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Sub Sep 10, 2011 3:32 am

DžejmiLanister

DžejmiLanister
Ja sam saznao da
Spojler:
Ništa nije pokvarilo doživljaj

21"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Sub Sep 10, 2011 4:08 am

Noldor

Noldor
Pazi sad ovo,posto je ovo tema za CETVRTU knjigu,glupo je kad pises o petoj knjizi,jebo ga lebac nenamazanim
Ja opet kontam,stavljas spoiler zbog onih ljudi koji nisu procitali "Gozbu" pa zato otvorim jer ne znam,a posto ti u svakom mrtvom postu moras da stavis nesto iz pete knjige,jebiga, nije zanimljivo

Nekom se dozivljaj pokvari i onda izgubi volju za cekanjem ili citanjem,pa onda jednostavno ne pisi o tome

Ima i tema za petu knjigu,if you didnt know,ako zelis o njoj da raspravljas ,mozes to tamo da odradis, right :P ?

https://www.youtube.com/user/SnafuWarrior

22"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Sub Sep 10, 2011 4:28 am

DžejmiLanister

DžejmiLanister
Aj' iščitaj postove. Ja sam govorio samo o događajima u petoj knjizi koji su povezani sa pitanjima koja su postavljana.

Što bi ja stavljao spoiler za neki događaj u četvrtoj knjizi, kada je ovo tema o toj je*enoj knjizi. Stavljao sam spoilere samo za AdWD zato što sledi nakon Gozbe.

Dakle, da otvoreno kažem, mene briga da li ćete vi saznati nešto što ne trebate, ako vidite spoiler ne otvarajte.



23"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Sub Sep 10, 2011 4:34 am

Noldor

Noldor
well sure,kad vidim tvoje spoilere sigurno ih necu vise otvarati :P
A inace,mislim da nismo trazili da nam ti otkrijes dogadjaje iz pete knjige,samo smo se bavili nekim teorijama bez zelje da saznamo pravi tok price koja sledi u nastavku

https://www.youtube.com/user/SnafuWarrior

24"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Sub Sep 10, 2011 4:46 am

FreeNightFalls

FreeNightFalls
Noldor ::well sure,kad vidim tvoje spoilere sigurno ih necu vise otvarati :P
A inace,mislim da nismo trazili da nam ti otkrijes dogadjaje iz pete knjige,samo smo se bavili nekim teorijama bez zelje da saznamo pravi tok price koja sledi u nastavku
Upravo tako. Ja sam mislila da se nadovezuje na prethodnu diskusiju, kad ono... da je ispred spojlera pisalo odakle je spojler NARAVNO DA NE BIH OTVARALA. XD covece...

25"Gozba za vrane"(IV) Empty Re: "Gozba za vrane"(IV) Pon Sep 12, 2011 11:09 am

Assassin

Assassin
Xmm,xm...
Zasto bi neko pisao spojler o cetvrtoj knjizi na temi o cetvrtoj knjizi?
Kada se ovde rspravlja (gle cuda) o cetvrtoj knjizi?
A ako neko nije procitao, xm, da cetvrtu knjigu, onda ne dolazi na temu o cetvrtoj knjizi da raspravlja (ajde pogodite o cemu)o cetvrtoj kjnizi, jer bi bilo sta napisano tu za njega ili nju bilo spojler.

Je l' sad kapirate?

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu